На ринку праці збільшилась кількість вакансій «тимчасових», пов’язаних з нагальними потребами сьогоднішнього дня. Одну з таких вакансій зустріли в Телеграмі.
Зробили запит – що за робота, яка оплата? Отримали 9 голосових повідомлень із відповідями.
Суть пропозиції така:
Завдання – продавати антисептик. Я як виконавець отримую інформацію про продукт – фото, склад, інші подробиці. Продаю його по своїх каналах – роботодавцеві все одно, по яких. З кожних 10 проданих антисептиків отримую 100 грн. на карту.
Цікаво, що виконавець отримує гроші після того, як роботодавцю за товар сплатив клієнт. Тільки так, і ніяк інакше.
Звичайно, ми поцікавились, чи питання про оплату, якої може не бути – тільки власний ризик виконавця?
«Навіщо мені вас обманювати? Я ж зацікавлений у співробітництві. Хочете – спробуйте продати одну партію. Отримаєте гроші – будете працювати із спокійною душею».
Чи гарантована оплата в даному конкретному випадку – ми не знаємо, і не взнаємо, поки не продамо першу партію продукту. Але здоровий глузд підказує, що зараз, як ніколи, на ринку праці буде багато недобросовісних роботодавців.
Зустрічаючи пропозиції, так би мовити, нетрадиційні, в яких немає гарантій оплати – залишається бути уважним, задавати роботодавцеві питання, враховувати всі ризики. В даному випадку, в усякому разі, від виконавця не потребують грошових вкладень, а ось коли роботодавець пропонує зробити грошовий внесок, щоб знизити свої власні ризики – треба подумати двічі.